Міжнародна мобільність в умовах воєнного стану

Інформація для здобувачів вищої освіти:
– студенти та аспіранти ДВНЗ ПДАБА на час воєнного стану можуть реалізовувати право на участь в академічній мобільності (навчання/стажування) за умови відповідності освітніх програм ДВНЗ ПДАБА та іноземного ЗВО.
– Звертаємо вашу увагу: відповідно до ст. 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, чоловіки віком від 18 до 60 років не можуть перетинати кордон у даний час, навіть, за наявності довідки Ф-20 (про відстрочку)! За детальним роз‘ясненням щодо цього питання рекомендуємо звернутися до Державної прикордонної служби України.
– якщо здобувач вищої освіти бажає бути переведеним до іноземного ЗВО, то переведення здійснюється за процедурами, передбаченими законодавством України та нормативними документами ДВНЗ ПДАБА, зокрема:
Наказом МОН України № 54 від 18 січня 2018 року;
Положенням про організацію освітнього процесу в ДВНЗ ПДАБА;
Положенням про відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення здобувачів вищої освіти в ДВНЗ ПДАБА, а також надання їм академічної відпустки.
– при цьому здобувач зобов’язаний повідомити представників факультету/ навчально-наукового інституту та відділ міжнародного співробітництва про намір та/або факт переведення до іноземного ЗВО письмово та здійснити всі процедурні питання переведення за українськими нормативними актами за першої можливості (по завершенню війни). У разі неповернення на навчання до ДВНЗ ПДАБА після закінчення дії правового режиму воєнного стану та не оформлення документів згідно чинних процедур, здобувач буде відрахований з ДВНЗ ПДАБА за невиконання індивідуального навчального плану.
– здобувачі першого курсу всіх рівнів вищої освіти НЕ можуть бути переведені до іноземних ЗВО і мають право тільки на участь у програмі академічної мобільності.

Науково-педагогічним працівникам ДВНЗ ПДАБА:
– НПП може проходити стажування або залучатись до організації освітнього процесу іноземного ЗВО у формі, яка встановлена в іноземному ЗВО відповідно до чинного законодавства на період дії воєнного стану в Україні.
– звертаємо вашу увагу: НПП можуть брати участь в академічній мобільності, якщо їм не заборонено перетин державного кордону України (виїзд) відповідно до ст. 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

Програми академічної мобільності здобувачів/НПП здійснюються за процедурами, передбаченими законодавством України та нормативними документами ДВНЗ ПДАБА, зокрема:
Постанова Кабінету Міністрів України № 579 від 12 серпня 2015 р. “Про затвердження Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність”;
Постанова Кабінету Міністрів України № 599 від 13 травня 2022 р. “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо врегулювання питань академічної мобільності”;
Положення про академічну мобільність ДВНЗ ПДАБА

Для реалізації права на участь в програмі академічної мобільності здобувачу/НПП потрібно:
– заповнити гугл-форму
або
– повідомити про свої наміри на адресу yuliya@pdaba.edu.ua (mobile/viber/telegram: +380507481078 Юлія ДЕГТЯРЬОВА, завідувач Навчально-наукового центру міжнародної освіти та міжнародного співробітництва).

Інформація підготовлена Навчально-науковий центр міжнародної освіти та міжнародного співробітництва

?>
вверх