30.06.2025
Незламні українці: диктант до Дня Конституції України

27 червня, напередодні Дня Конституції України, у м. Дніпро провели написання диктанту з української мови, який отримав власну назву – «Диктант у метро». Цього року, з міркувань безпеки, захід відбувся у культурно-освітньому центрі «Менора» та зібрав понад 1000 учасників — справжніх шанувальників рідної мови, які не пропускають жодної можливості перевірити свої знання та вдосконалити мовні навички.
Вже кілька років поспіль Департамент молодіжної політики м. Дніпро долучається до всеукраїнських заходів, що проводяться з нагоди Дня Конституції України. Попри те, що Дніпро, як і багато інших міст, страждає від масованих ракетних та шахедних атак ворога, одна з важливих подій, яка вже стала традиційною для нашого міста, цього року знову відбулася.
Організатори заходу не лише мали на меті просвітницьку функцію, а й прагнули нагадати дніпрянам про статтю 10 Конституції України, яка закріплює статус української мови як єдиної державної мови в Україні.
Викладачі кафедри УДІД ННІ ПДАБА вже другий рік поспіль активно долучаються до цього та інших подібних заходів. Минулого року саме завідувачка кафедри, доцентка Олена Баранник, яка брала участь у диктанті разом із групою студентів-філологів, стала переможницею конкурсу. Цьогоріч ННІ ПДАБА УДУНТ знову гідно представили студенти-філологи разом із завідувачкою кафедри доц. Оленою Баранник.
Захід, як і завжди, пройшов на високому рівні, був масштабним, теплим та натхненним. Диктант читав відомий український культурний антрополог, сценарист, режисер і один із засновників творчого обʼєднання МУР Олександр Хоменко.
Особливо приємним стало те, що Марія Купраш, студентка освітньої програми «Українська мова та література й іноземна мова», не лише гідно представила кафедру та свій університет, демонструючи чудові знання української мови, але й виграла один із двох авторських постерів Олександра Хоменка з його особистим підписом. Постер Марія отримала з рук автора безпосередньо під час заходу.
Подібні заходи – це не лише нагода перевірити власні знання, а й важливий прояв громадянської позиції, свідомого ставлення до рідної мови та національної ідентичності. Участь у таких флешмобах гуртує українців у боротьбі за збереження своєї культури та мови, а також демонструє незламність і єдність нашого народу в умовах війни.