10.10.2024

Життя у мові чи мова для життя:тренуємо soft skills

Жовтень – активна пора для різних наукових заходів. 2 жовтня цього року здобувачі освіти нашої академії і Наукового ліцею цифрових технологій та дизайну Українського державного університету науки і технологій долучилися до проведення тренінгу «Життя у мові чи мова для життя?». Регіональний тренінг з розвитку м’яких навичок проводився у межах Всеукраїнського марафону «Тренуй soft skills», організованого Лабораторією з розвитку критичного мислення Національного центру «Мала академія наук України», бо саме м’які навички – це навички, що сприяють успіхові професійної діяльності ХХІ ст.

Учасники тренінгу (а серед них було багато учнівської молоді м. Дніпра)
– училися сприймати і критично аналізувати інформацію (пригадаймо креативний початок тренінгу);
– спільнодіяли в командах і вчилися мислити нестандартно;
– намагалися розшифрувати письмена давніх людей, щоб зрозуміти важливість мови в нашому житті;
– активно комунікували (бо це мистецтво – надихнути своєю розповіддю інших);
– виявляли лідерські якості (брали на себе відповідальність продовжити дослідження наукового шляху українських мовознавців, знищених радянською владою);
– ставили запитання/обговорювали важливе;
– і, звичайно ж, рефлексували.

«Я здобула нові знання про мову, про лінгвістів. Було дуже цікаво»; «Не всі задумуються над питаннями важливості мови, навіщо вона потрібна, яка раніше була комунікація тощо. Цей тренінг буде дуже корисним не тільки для ровесників, а й для всіх людей»; «Сама ідея тренінгу дуже креативна, люди, які брали участь, були активними (що дуже тішило), розмовляли українською та не боялись висловити свою думку»; «Цей тренінг дав мені багато нових можливостей та знайомств. У спокійний вечір середи я насолодилася натхненням та обізнаністю нашої спікерки. Усі учасники заходу були дуже зацікавлені та активні, я винесла для себе багато нових знань і навичок soft skills»; «Звичайно, порадила б цей тренінг ровесникам, оскільки він розвиває навички комунікації, дає новий досвід, мотивує до вивчення української мови і поглиблює наші знання у сфері мовознавства», – з відгуків учасниць.

Модерувала тренінг – Інна Мамчич, к. філол. н., доцент кафедри українознавства, документознавства та інформаційної діяльності ННІ ПДАБА, сертифікований тренер освітніх програм, учасниця хабу «Цифровий простір педагога» та коворкінгу «Мисли&ти» Лабораторії з розвитку критичного мислення НЦ «МАНУ».

#Тренуй_soft_skills
#Всеукраїнський_марафон #soft_skills #НЦ_Мала_академія_наук

?>
вгору