Питання, які часто задають вступники

Відповідь: Подавати заяви в паперовій формі мають право вступники на основі повної загальної середньої освіти, які: (1) мають розбіжності в прізвищі, імені, по батькові, даті народження, статі або громадянстві вступника в атестаті про повну загальну середню освіту та у сертифікаті ЗНО та (2) мають спеціальні умови щодо участі в конкурсному відборі при вступі, або право на зарахування за квотами-1, квотами-2 і бажають скористатися цими правами.

Відповідь: Вступник має право використовувати результати ЗНО 2016, 2017 та 2018 років, при цьому дозволяється комбінувати їх - використовувати результат одного предмету, отриманий у 2016 році, а інші - у 2017 або 2018 році. Але сертифікат ЗНО з іноземної мови має бути тільки 2018 року

Відповідь: Для підтвердження цього факту потрібно завантажити в електронний кабінет вступника довідку про реєстрацію місця проживання особи, відповідно до Правил реєстрації місця проживання. Щодо цього питання МОН надавав відповідне роз’яснення - щодо формування конкурсного балу з урахуванням сільського коефіцієнту.

Відповідь: Ні, конкурсний бал вступника не може перевищувати 200 балів. У випадку, коли після застосування усіх коефіцієнтів, бал перевищує 200, система ЄДЕБО встановить його на рівні максимально можливих 200 балів.

Відповідь: У електронному кабінеті вступника будуть відображатися результати ЗНО зі всіх зданих предметів. При подачі заяви вступник має обрати, результати з якого предмету будуть враховуватися під час розрахунку його конкурсного балу.

Відповідь: Олімпіада, яка може проводитися вищими навчальними закладами для професійної орієнтації вступників відповідно до наказу МОН України від 21.12.2016 № 1587 «Про затвердження Положення про Всеукраїнські олімпіади вищого навчального закладу для професійної орієнтації вступників на основі загальної середньої освіти». Відповідно до Умов прийому, учасникам другого туру таких олімпіад, які набрали не менше ніж 90 % балів, передбачена можливість нараховувати додаткові бали до сертифіката ЗНО з одного предмету в обсязі від 1 до 20 балів (але не вище 200). Такі олімпіади проводяться лише зі спеціальностей, визначених додатком 4 правил прийому МОНУ.

Відповідь: Вступник може подати 7 заяв на денну та заочну форму навчання, за якими претендуватиме на навчання за кошти державного бюджету. Ці заяви вступник має пріоритезувати - визначити, за якою заявою він хоче бути зарахований в першу чергу, другу і т.д. Подання заяв для участі в конкурсі на навчання за кошти фізичних та юридичних осіб (контракт) не обмежується, такі заяви не пріоритезуються. Під час подачі електронної заяви вступник має обрати позначку, в якому конкурсі ця заява братиме участь:

«претендую на участь в конкурсі на місця державного та регіонального замовлення і на участь в конкурсі на місця за кошти фізичних та юридичних осіб у випадку неотримання рекомендації за цією конкурсною пропозицією за державним або регіональним замовленням»;

«претендую на участь в конкурсі виключно на місця державного та регіонального замовлення»;

«претендую на участь в конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та юридичних осіб».

Відповідь: Ні, визначений під час подачі заяви пріоритет не може бути змінений. Якщо особа не хоче брати участь у конкурсі за заявою з певним пріоритетом, вона, ймовірно, матиме право скасувати її без права подати іншу заяву з таким пріоритетом.

Відповідь: Ні, такого обов’язку у ВНЗ немає. Однак деякі виші можуть це робити з власної ініціативи.

Відповідь: Так, вступник може змінити спеціальність на іншу в межах одного вищого навчального закладу (за умови збігу конкурсних предметів та при наявності вакантних місць ліцензованого обсягу шляхом перенесення заяви).

Якщо у Вас залишились питання з приводу правил прийому або будь-які питання стосовно діяльності ННІ ПДАБА, наша команда надасть Вам відповідь в 24 години

Задати питання
Питання
?>
вгору